Кількість
|
Вартість
|
||
|
Френч-прес заварник – це кухонне начиння, призначене для приготування кави, чаю, трав'яних настоїв та інших напоїв. Як випливає із назви, перший модифікований чайник для заварювання виготовили у Франції 1958 року. Удосконалений пристрій складається з вузької скляної ємності, підставки та кришки із пластику або металу, а також поршня з фільтром. За рахунок особливої конструкції, напої швидше готуються, а гущавина виявляється відокремленою від напою.
Як використовують френч-прес заварники
Кава у френч-пресі виходить нічим не гірша, ніж у турці чи кавоварці. Більше того, високогірна арабіка найкраще розкривається саме у французькому заварнику. Але найчастіше на ньому зупиняють свій вибір любителі чаю. Адже френч-прес дозволяє вдосталь експериментувати з незвичайними сумішами чайного листя, трав та фруктів у пошуку нових смаків.
Принцип роботи пристрою дуже простий:
- Скляну колбу обполіскують окропом.
- Засипають у ємність мелену каву або листовий чай із добавками.
- Заливають суміш гарячою кип'яченою водою.
- Розмішують.
- Щільно накривають кришкою.
- Залишають настоятися протягом декількох хвилин, залежно від рецептури.
- Плавно опускають поршень вниз.
У результаті вся гущавина притискається пресом. А нагорі залишається чистий насичений напій.
Поршневий заварник можна застосовувати не тільки для приготування кави та чаю, але й інших цілей, наприклад:
- спінювання молока для латте, мокко та капучино;
- готування мигдального молока;
- промивання круп;
- замочування сухофруктів.
Чим відрізняються френч-прес заварники
Скляні колби французького заварника можуть бути з одинарними або подвійними стінками. В останніх моделях краще екстрагуються напої, і довше зберігається їхня температура. Ємності також бувають керамічними та металевими. Вони міцніші і довговічніші, але непрозорий матеріал приховує процес заварювання. Тим самим втрачається особливий шарм поршневого чайника.
Корпус френч-пресу виготовляють із удароміцного пластику або металу, у кожного з яких є свої переваги та недоліки. Пластикові підсклянники та ручки не нагріваються та не піддаються корозії, але швидко деформуються. Металева основа більш надійна та зносостійка, але не дуже комфортна у використанні через високу теплопровідність.
Не відмовляйте собі в задоволенні – насолоджуйтесь улюбленими напоями із френч-пресу!